Drogi Stanisławie Wokulski! Znów nadszedł Nowy Rok- czas zmian i dokonywania wielkich rzeczy! Co roku o tej porze bardzo Ci zazdroszczę- przez to, że jesteś uwięziony na stronach powieści, jesteś nieśmiertelny! Oznacza to, że znów masz 365 dni na to, aby stać się innym człowiekiem! Życzę Ci więc, abyś nie bał się podejmować wyzwań, żebyś lekko niczym metal lżejszy od powietrza unosił się nad światem! Życzę Ci także, abyś miał tyle wytrwałości w zdobywaniu wiary w siebie, ile miałeś jej, kiedy uczyłeś się nowych rzeczy dla panny Izabeli! Nie bądź jak panna, której płacz słyszano przez setki lat- śmiało dąż do spełnienia marzeń i nie pozwalaj sobie na chwile zwątpienia! W miłości- nie uganiaj się za lalkami, które przyciągają Cię urodą jak magnes, ale w środku mają tylko powietrzne, a miejsce ich serc wypełniają metalowe śruby, szukaj prawdziwego uczucia, które pachnie jak wiosna, a nie jak żelazne monety. Rozwiń skrzydła, a wszystkim nieprzyjaznym ludziom powiedz „farewell”!
Wicia
Drogi Sauronie chęć zdobycia władzy nad Śródziemiem była zbyt ambitnym postanowieniem noworocznym, jednak nie przejmuj się porażką, bo Nowy Rok to nowa pula szans. Życzę Ci, żebyś na początek wypróbował swoje siły w jakimś małym biznesie wolnym od Elfów i Krasnoludów, ale przyciągającym Ludzi. Zamiast wykuwać babskie błyskotki, idź z duchem czasu i zajmij się czymś kreatywnym np. stwórz SPA Mordor – w sumie Twoja kraina słynie z baaardzo gorących źródeł i rąk chętnych do pracy (wszakże nie mają wyboru). Górzyste otoczenie sprzyja rekreacji, co Frodo z pewnością mógłby potwierdzić, a w porozumieniu Szelobą liczne jamy mógłbyś zamienić w „przytulne” groty solne. Orkowie dzięki silnym dłoniom byliby doskonałymi masażystami, a Wargowie zaprzężeni do rydwanów to światowej klasy sport ekstremalny. Ty natomiast miałbyś na wszystko OKO ze swojej wspaniałej wieży. W Nowym Roku znajdź w sobie siły do odrodzenia i kuj żelazo póki gorące, a kiedy ostygnie zrób sobie przerwę na dobrą książkę!
Iza
Szeptucho Gosiu! Z okazji Świąt i Nowego Roku życzę Ci żeby kwiat paproci częściej wschodził i dzięki temu nie musiałabyś zastanawiać się, komu go podarować. Jak najmniej wąpierzy, południc i leszych na swojej drodze. Zawsze dobrze zaopatrzonej apteczki i pełnego zielnika, którego nie trzeba o świcie uzupełniać. Przede wszystkim życzę Ci jednak odwagi i roztropnych wyborów. Zaufaj swojej intuicji! Mam dla Ciebie prezent! Skoro są Święta i Nowy Rok to podaruje Ci zaklęcie, które stare znachorki, w każdego Sylwestra wypowiadają i dzięki któremu zapewniają sobie pomyślność w kolejnym roku. O to one: Gdy północ wybija Stary rok przemija Niech skrzydła nietoperza i księżyc w nowiu Z nogą ropuchy pomagają w zdrowiu Niech brzask poranka szczęście przyniesie Ogon szczura pomoże w sukcesie Niech wiatr północy pomyślność przywieje A ziarno pszenicy miłość zasieje Mam nadzieję, że Tobie również pomoże! Niech Bogowie Ci sprzyjają!
Niepozorna
Droga Katniss, szczęśliwego Nowego Roku! Niech nowo-rozpoczęty rok przyniesie ci ulgę, niech złe wspomnienia pójdą totalnie w niepamięć, byś już nigdy więcej nie miała koszmarów, które uniemożliwiają ci spokojny sen i szarpią nerwy, niech kolejny rok doda ci siły i niech Wasze dzieci chowają się dobrze, bądź dalej wzorem dla tylu ludzi!
k-jak-kajak
Maddy! Dziś w ten PIĘKNY DZIEŃ grudniowy Wszędzie słyszy się rozmowy. Każdy już życzenia składa I je SZEPTEM wypowiada. A ja Tobie życzę miła, Byś marzenia swe spełniła. By znalazła się osoba, Co BEZ SŁÓW Ci rękę poda. POKÓJ wniesie w Twoje życie, Abyś przeszła je w zachwycie; ZAPACH DESZCZU, błękit nieba I nic więcej nie potrzeba, Abyś mogła DOTKNĄĆ BOGA, BLIŻEJ SŁOŃCA poszybować. DRUGA SZANSA, przebaczenie To najlepsze pocieszenie. Bo BEZ PRZEBACZENIA miła Nie ma sensu żadna chwila, To najlepszy PODARUNEK I dla duszy opatrunek. Lecz pamiętaj moja droga NAJCENNIEJSZY DAR od Boga To KOCHANIA trudna SZTUKA, Każdy z nas jej ciągle szuka. A gdy znajdzie łatwiej będzie Odkryć, że NIEBO JEST WSZĘDZIE. PS PONAD WSZYSTKO miej nadzieję, Na szczęśliwe zakończenie!
Dajana
Droga Sadako! Niech ten rok przyniesie Ci dużo ciepła, miłości i przyjaciół. W roku jest aż 52 tygodni, które możesz wspaniale wykorzystać i tego Ci kochana z całego serca życzę! Ubieraj się ciepło bo w studni jest zimno! Kochająca ciocia <3 PS. Zmień fryzurę bo ci oczka zasłania. PS.2 I zaciągnij wreszcie jakiegoś przystojnego kawalera do tej swojej studni!
pierzyna
Dziewczynko z zapałkami, co jesteś tak zmarznięta, chciej przyjąć me życzenia, choć już za nami święta. Nad Twoim smutnym losem niejedno dziecko płacze, ja chciałabym, by od teraz wszystko już było inaczej. Spotkaj się ze swą babcią w samym środeczku nieba. I razem trwajcie w radości - więcej już nic nie trzeba. No może żeby jeszcze zawsze już było tak miło. By spokój, miłość i szczęście codziennie Was przepełniło. Byś nigdy już nie cierpiała głodu, ni zimna, ni smutku. A uśmiech zawsze rozjaśniał twarzyczkę Twoją malutką. I jeszcze mam prośbę Dziewczynko, choć nie wiem czy to wypada. Jednak zaryzykuję - wszak w święta się nie odmawia. Spojrzyj czasem tam z góry, przypomnij los swój okrutny. Niech ludzie się zastanowią, niech nikt już nie będzie smutny. Obudź w tym świecie ciepło, życzliwość, dobroć i miłość. By już nikomu na świecie tak źle jak Tobie nie było.
pinezka
Alicjo w krainie czarów życzę Ci archipelagu niesamowitych wrażeń, konstelacji kolorowych marzeń, piękna utkanego gwieździstym akwamarynem i radości pisanej na niebie złotym pyłem
czarny_motyl
Dużo szczęścia, słodyczy oraz tej jednej kobiety życzę Ci Eberhardzie Mocku! Pamiętaj, ze per aspera ad astra, a zajdziesz daleko w hierarchii policyjnej. Niech Cię żadna dżuma nie dopadnie wśród ludzkiego zoo. Niech Cię omijają wszystkie widma, a najbliżsi będą dla Ciebie festungiem w trudnych chwilach.
grubaksiazka_pl