Szanowny Panie Karlu Ove Knausgardzie, ponieważ jest Pan bez wątpienia głównym i najważniejszym bohaterem swoich własnych książek, życzenia kieruję właśnie do Pana. Nie będą to jednak życzenia wesołych świąt w rodzinnym gronie – po tym, jak obraził Pan wszystkich członków familii, począwszy od teściowej-alkoholiczki poprzez dalekich wujków aż po własne dzieci, chyba nie można na to liczyć. Życzę za to nieco mniej skupienia na sobie samym, życzę, aby oczy Pana żony nigdy nie „ciemniały z gniewu”, życzę też, aby ostatnia „Moja walka” była naprawdę ostatnią, bo choć tak egocentrycznej osobie może się to wydawać dziwne, proszę pamiętać, że my też cierpimy wraz z Panem na każdej stronie, tyle że ze zgoła innych powodów. Ale głowa do góry! Podobno każdy z nas nosi w sobie dobrą książkę – oznacza to, że jej napisanie jest nadal przed Panem. P.S. Koleżeńska rada: szczegółowe opisywanie, jak strzepnął Pan okruchy ze stołu i wyprostował zagniecenia na ściereczce można bez obaw wyciąć.
j.lsn
Kochany Bilbo Baggins, życzę Ci, aby podeszwy twych stóp były twarde jak kamień, aby nie bolały Cię podczas wędrówek. Aby w twej spiżarni nigdy nie zabrakło zapasów dla gości a suto zastawiony stół potrafił wykarmić wszystkich niezapowiedzianych krasnolódów świata. Życzę Ci, aby Twoje pamiętniki zniknęły ze sklepowych półek niczym świeże bułeczki a przygody w nich zawarte stały się inspiracją dla czytających. Aby Twoi czytelniy za Twoim przykładem mieli odwagę wyruszyć w podróż. Niekoniecznie w poszukiwaniu przygód. W podróż, która pozwoli im odkryć swoje skrywane umiejętności, wyrobi hart ducha, pozwoli wyjść ze świata komfortu i otworzyć się na Nowe. Tak jak Ty zrobiłeś pewnego pięknego dnia. Życzę Ci najdzielniejszy z Hobbitów byś pomimo swego niewielkiego wzrostu nadal był wielki - sercem, odwagą, skromnością i dawał przykład nam, szarym ludziom z naszymi słabościami, że w życiu można wiele osiągnąć. Radosnych Świąt w gronie przyjaciół, bo Ty ponałeś moc przyjźni.
Maruder
Droga Jagno! 🙂 Nastał czas cudów, czas terapii otwartego serca. Niech się obudzi w tobie zdecydowanie, inaczej czeka cię pełne upokorzenia wygranie. Nie pozwól, by matka wybrała za ciebie męża, bo to nie przystoi takiej dużej pannie. Niech w twoim sercu znajdzie się miejsce dla bezinteresownej miłości. Dla tej jednej, jedynej i niepowtarzalnej, a nie dla majątku i chłopów z połowy wioski. I zostaw Antka jego żonie! Lepiej się, Jagienko, opamiętaj, nie mąć chłopom w głowie i nie dawaj powodów do zazdrości wiejskiej babie, bo może być nieciekawie. W małej wiosce Lipce niech wreszcie zapanuje spokój i zgoda wśród kobiet. Niech twoja uroda idzie zawsze w parze z rozumem, a twoja energia znajdzie ujście w ciężkiej pracy. Niech ci ziemia świętą będzie, a w prezencie pod choinką nie zabraknie poradnika \"Savoir-vivre\". Wesołych Świąt! 🙂
PoProstuKasia
Drogi Herculesie Poirot! Z zapałem śledziłam Pana ostatnie śledztwa, jednocześnie trwożąc się o Pańskie życie i bezpieczeństwo. Jestem pełna podziwu Pańskiej wnikliwości, znajomości ludzkich serc i umysłów, a także Pana sprytu i inteligencji. W nadchodzącym Nowym Roku chciałabym życzyć troszkę odpoczynku od rzezimieszków i łotrów - może w jakimś śródziemnomorskim kurorcie? Życzę też, by wszystko się symetrycznie układało, umysł pozostał nadal tak lotny i by Pańska sława nie gasła. Niech Nowy Rok przyniesie spokój, a zbrodnie i śledztwa niech Pan doświadcza tylko na kartach najlepszych książek świata!
jorunn2010
Droga Scarlett O\'Hara! Nieraz zgrzytałam zębami patrząc na Twoje uczynki i słysząc słynne już \"Pomyślę o tym jutro\", ale Twoja siła i odwaga są czymś, co można podziwiać. Więc podziwiam, ale jednocześnie żałuję, że jesteś tak niesamowicie uparta! Proszę Cię, zaklinam Cię, życzę Ci, żebyś walczyła o swoją miłość, tak jak walczyłaś o ukochaną ziemię. On również jest tego wart, wcześnie zauważył, że pasujecie do siebie, ale... wiesz jak się wszystko potoczyło. Nie odkładaj tego na jutro, a bierz się za to już dziś. Jestem pewna, że z resztą sobie w życiu poradzisz, ale tutaj potrzebujesz wsparcia, przyjaźni, kogoś takiego jak Melania. Niech Nowy Rok będzie dla Ciebie dobry. Niech Twoje najgorętsze marzenie się spełni!
Dominika
Kiedy pierwsza gwiazdka na niebie ciemnym zaświeci, Rodzinna modlitwa Borejków ku górze niechaj wzleci... Oczy niech zwilgotnieją, serce się uraduje, Bo się w nim po raz kolejny cud Boży dokonuje. Spokój i miłość jak zawsze dawajcie wszystkim obficie, A karp \"Carpe diem\" powie i... podarujcie mu życie! Choinka niech blaskiem lampek oświetli prezentów górę, Kolędy zaśpiewajcie ciepłym, rodzinnym chórem... Zdrowie niech dopisuje najmilszej poznańskiej rodzinie Sygnały dobra przesyłam! Kocham Was! Li i jedynie!
agusia32
Rudolfie, mój wyjątkowy i ulubiony bohaterze książkowy, z inspiracji Joanny Fabickiej powstałeś, swoją historią życia mnie oczarowałeś. Na dworze śnieg swój dywan rozwinie, a Ty pewnie myślisz, jaki numer Ci Nowy Rok wywinie Powitaj go z uśmiechem i radością tego Ci życzę z wielką przyjemnością. Wiem, że pech Cię nie opuszcza, ale w tym roku na pewno popuszcza. Jakiż będzie ten rok Nowy Ja już wiem: ciekawy i kolorowy. Z setką dowcipów: i nie myśl wcale, że zapomną o Tobie w tanecznym szale. Będą rozrywki , wytworne stroje i zabawy marzenia, przysmaki i udane miłosne sprawy. Jesteś osobowością wybitną, więc w tym roku mam wiarę, że będzie bomba nad bombami- Rudolf Gąbczak zachwyci Hollywood swoimi aktorskimi umiejętnościami! A więc rzuć w kąt swe troski; Niedługo, szukaj siebie na okładkach czasopism, które sprzedają kioski!
karolina27
(nie)Drogi Lancelocie! Jesteś jednym z najbardziej irytujących bohaterów, jakich udało mi się poznać. Właśnie dlatego chciałabym życzyć Ci jakiejkolwiek odwagi (obecnie nie masz jej ani krzty), zdecydowanie mniej próżności (wtedy zbicie twoich wszystkich luster nie będzie grozić siedmioma latami nieszczęścia) i chwalebnej śmierci w walce (jeśli kiedykolwiek pokażesz się na polu walki). Oby nadchodzący rok okazał się dla Ciebie bardziej łaskawy niż poprzedni, niech los wystawi Cię na próbę, której w końcu będziesz w stanie sprostać!
ankalime_ohtar
Hermiono, Życzę Ci, żebyś potrafiła sobie trochę odpuścić. Jesteś niezwykle pracowita, piekielnie inteligentna i absolutnie niepowtarzalna. Ale - na wszystkie zaklęcia, których znasz więcej niż ktokolwiek (!) - naprawdę możesz sobie czasem pozwolić na jedzenie czekoladowych żab, które pobrudzą Ci brodę! I nie musisz używać zmieniacza czasu, by być na wszystkich zajęciach - już potrafisz sadzić ratujące spetryfikowanych mandragory, więc odpuść trochę, pielęgnuj szczypiorek na parapecie, jeśli tylko masz ochotę! Już tyle się nie martw, zaskocz żartem braci Weasley - przecież potrafisz! Bądź szczęśliwa! Pokazuj światu ten zniewalający uśmiech (ale czasem się uczesz, bo włosy psują cały efekt)! PS: Doceniaj to, jak magiczna jesteś! Ty wiesz, ile kobiet chciałoby mieć Twoją Wszystkomieszczącą Torebkę?
lily9